?چرا مشعل صنعتی؟
در صنایع از کوره‌ها و گرمکن‌های متنوع و گوناگونی استفاده می‌شود که هریک جهت پیشبرد فرآیند حرارتی خاصی طراحی می‌شوند. این فرآیندهای حرارتی معولاً نیازمند دقت بسیار هستند و حساسیت بالایی را طلب می‌کنند. تفاوت اصلی مشعل صنعتی با مشعل‌های اصلطلاحاً Package این است که مشعل‌های Package محدودیت کاربرد بسیاری داشته و طراحی آنها ساده‌تر است. حال انکه مشعل‌های صنعتی با هدف‌گذاری خاص طراحی می‌شوند و ازینرو دارای تنوع فراوان هستند. بدین معنی که هر مشعل صنعتی خاص شرایط بهره‌برداری و فرآیندی ساخته می‌شوند و درنتیجه طراحی پیچیده‌تر و همراه با سیستم تکمیلی احتراق، بهای تمام شده بیشتری دارند. اما در مقایسه با مشعل‌های Package باتوجه به هدف‌گذاری انجام شده حین طراحی، از حیث کیفیت احتراق و وضعیت آلایندگی، بی رقیب بوده و در زمان بهره‌برداری انعطاف بیشتری برای بهره‌بردار فراهم می‌نماید.
?فعالیت تخصصی شرکت شعله‌صنعت چیست؟
زمینه فعالیت شرکت تولیدی و مهندسی شعله‌صنعت، طراحی و ساخت مشعل صنعتی و سیستم‌های احتراق می‌باشد. مشعل‌های طراحی شدۀ این شرکت از 4 هزار تا 170 میلیون کیلوکالری در ساعت هستند. این مشعل‌ها در انواع گازسوز، سوخت مایع، و چند سوخته؛ طی ربع قرن گذشته تولید شده و در حال حاضر شعله‌صنعت بزرگترین تولیدکننده در این عرصه در سطح خاورمیانه است.
?تفاوت اساسی مشعل کوره صنعتی با مشعل دیگ در چیست؟
مشعل‌های کوره برای کار کردن در دمای بالاتر طراحی و ساخته می‌شوند. مشعل‌های کوره‌های صنعتی، برای اینکه پاسخگوی منحنی‌های حرارتی باشند، باید دامنه تنظیم بالاتری داشته باشند. مشعل‌های کوره‌های صنعتی برای پاسخگویی نیاز فرآیند باید قابلیت ایجاد محیط‌های اکسیدی، خنثی و احیایی داشته باشند (یعنی کیفیت احتراقی متفاوت را داشته باشند). به دلیل تفاوت کوره‌ها، مشعل‌های آنها نیز از تنوع فوق‌العاده بالاتری برخوردار هستند. برای مثال حداقل ششصد ردیف مشعل در شرکت شعله‌صنعت تولید می‌شود؛ این در حالیست که شاید بیشترین تنوع مشعل‌های دیگ به سی ردیف هم نرسد.
?چه تفاوتی بین مشعل‌های صنعتی و مشعل‌های پیشرفته وجود دارد؟
آلاینده‌های مشعل‌های پیشرفته (نظیر منوکسید کربن و آلاینده NOx) بسیار پائینتر از مشعل‌های سنتی است. با بکارگیری مشعلهای پیشرفته، کیفیت حرارت‌دهی را می‌توانیم بخبود بخشیم. با بالا رفتن کیفیت حرارت‌دهی علاوه بر کاهش مصرف سوخت، کیفیت تولید را نیز ارتقاء میبخشد. مشعل‌های براساس فناوری‌های پیشرفته؛ معمولا مجهز به سیستم‌هایی برای بازیابی انرژی حرارتی هستند.
?چگونه مشعل مناسب برای فعالیت خود برگزینیم؟
نوع فرآیند، سوخت مصرفی، درجه حرارت، شکل و طول شعله مورد نیاز، سرعت پرتاب و حجم محصولات احتراق مد نظر، شرایط کنترلی و ... از جمله عوامل تاثیرگذار در انتخاب نوع مشعل مناسب هستند. مشخص شدن نوع کوره در انتخاب مشعل مناسب کمک حال خواهد بود. شرکت شعله‌صنعت با دامنه وسیعی از محصولات و بالغ بر 600 ردیف مختلف مشعل، مطمئناً بهترین گزینه ممکن را به شما معرفی خواهد نمود. تنها کافیست با تلفن‌های این شرکت تماس حاصل نموده و به تبادل نظر با کارشناسان شعله‌صنعت بپردازید. مشعل مناسب از این طریق به راحتی مشخص خواهد گردید.
?درخواست مشعل و سیستم احتراق خود را چگونه ارائه کنیم؟
شما می‌توانید از طریق همین سایت و از بخش مشاوره فنی اقدام به پر کردن فرم درخواست نمایید. همچنین می‌توانید درخواست خود را به صورت مکتوب برای ما از طریق ایمیل یا فکس ارسال نمایید.
?آیا امکان برگزاری دوره آموزشی وجود دارد؟
بله. شرکت تولیدی و مهندسی شعله صنعت هرسال در بسیاری از نقاط کشور دوره ها و کارگاه های آموزشی مختلفی را برگزار می‌نماید که برخی از آنها عبارتند از: 1- بهینه‌سازی مصرف انرژی مشعل، سیستم‌های کنترل و سوخت‌رسانی در صنایع. 2- فناوری‌های نو در مشعل‌های صنعتی. 3- سوخت و احتراق و کاربرد آن در صنعت. 4- دوسوخته کردن واحدهای صنعتی. 5- اصول نگهداری و تعمیرات اساسی مشعل‌ها با نگاهی بر کاهش مصرف سوخت. 6- دوسوخته کردن واحدهای صنعتی. 7- ضرورت بکارگیری مشعل‌های دوسوخته در واحدهای صنعتی. 8- سیستم سوخت‌رسانی و بکارگیری اصولی آن در صنعت سیمان. 9- سوخت، احتراق و مشعل برای کوره‌های پیشگرم فولاد. 10- مشعل دیگ‌های بخار نیروگاهی و سیستم سوخت‌رسانی آن. 11- تبدیل سوخت کوره‌های صنعتی و دیگ‌های بخار.
?صنایعی که در آنها شرکت شعله صنعت سابقه فعالیت داشته است چیست؟
اهم صنایعِ زمینه فعالیت شرکت شعله‌صنعت عبارتند از: صنعت فولاد. صنعت آهک و سیمان. صنعت آلومینیوم. صنعت نفت و گاز و پالایش و پتروشیمی. صنعت قند وشکر. صنعت شیشه. شما می‌توانید از بخش "درباره شرکت">"درباره‌ما" در همین سایت، رزومه شرکت تولیدی و مهندسی شعله صنعت را دانلود نمایید.
?آیا شرکت شعله صنعت توان اجرای پروژه‌ها بصورت EPC را دارد؟
بله. شرکت تولیدی و مهندسی شعله صنعت از ابتدای پروسه طراحی مشعل و سیستم احتراق، ساخت، اجرای عملیات مکانیک، برق، کنترل و PLC؛ توان عملیاتی خواهد داشت.